XX Niedziela zwykła (19.08.2018)

1. Trwa miesiąc sierpień. Miesiąc trzeźwości. Wspierajmy modlitwą wszystkich, którzy walczą z nałogami, szczególnie z nałogiem alkoholizmu.

Łączmy się także z pielgrzymami naszego Miasta, którzy wyruszą we wtorek do Pani Jasnogórskiej w pieszej pielgrzymce. Wychodząc z kościoła możemy jeszcze wpisać się na listę duchowych pielgrzymów i w trakcie trwania pielgrzymki łódzkiej towarzyszyć tym, którzy idą na Jasną Górę (komunikat Kurii).

 

2. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, we wtorek św. Piusa X, papieża, w środę Najśw. Maryi Panny Królowej, w piątek św. Bartłomieja, apostoła.

Najbliższa niedziela, 26 sierpnia, to Uroczystość NMP Częstochowskiej.

 

3. Wczoraj, w sanktuarium Matki Bożej w Czerwińsku n. Wisłą, śluby wieczyste w Zgromadzeniu Salezjańskim złożył kl. Aleksander Mastalerz. Kl. Aleksander odbył praktykę duszpasterską, przewidzianą w formacji salezjańskiej, w naszej wspólnocie w roku 2016/17. Aktualnie jest na trzecim roku studiów teologicznych w WSD Salezjanów w Krakowie.

 

4. W sobotę, 25 sierpnia, dzień imienin obchodzi ks. dr Ludwik Kaliński, duszpasterz naszej parafii i proboszcz w latach 1980/86. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy wszelkich potrzebnych w życiu łask od Boga i jak najwięcej życzliwości od ludzi. Tego dnia w czasie mszy św. wieczornej pomodlimy się szczególnie w intencji Czcigodnego Solenizanta.

 

5. Aktualny numer tygodnika „Niedziela” wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Cena jednego egzemplarza 5 zł.

 

6. Zmienił się nr telefonu naszej Parafii; aktualny nr to: 42 671 84 70.

 

7. Zapowiedzi przedślubne: Paulina Magdalena Kabała, stan wolny, zam. przy ul. Nawrot w Łodzi, parafia tutejsza, oraz Michał Sławomir Kubicki, stan wolny, zam. w Koluszkach, parafia pw. Najświętszej Maryi Panny, zapowiedź druga.

Katarzyna Elżbieta Bednarska, panna, zam. przy ul. Rysowniczej w Łodzi, parafia Św. Michała Archanioła, oraz Sebastian Grzegorz Głowacki, kawaler, zam. przy ul. Targowej w Łodzi, parafia tutejsza, zapowiedź pierwsza.

Karolina Rubaszewska, stan wolny, zam. przy ul. Tuwima w Łodzi, parafia tutejsza, oraz Kamil Leks, stan wolny, zam. w Tuszynie, parafia Św. Witalisa, zapowiedź pierwsza.

 

8. Do wieczności odeszli: Maria Jasińska, lat 78, Emilian Papiński, lat 36, oraz Czesław Pawłow, lat 84. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs