XXI Niedziela zwykła (25.08.2019)

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Pragniemy wyrazić wdzięczność Bogu za czas odpoczynku, wytchnienia od zajęć i pracy, za bezpieczne powroty do domów.

 

2. Trwa jeszcze miesiąc sierpień. Miesiąc trzeźwości. Wspierajmy modlitwą wszystkich, którzy walczą z nałogami i tych, którzy z powodu nałogów cierpią.

Łączmy się także z pielgrzymami naszego Miasta, którzy dotarli już do Pani Jasnogórskiej i jutro będą świętować w sanktuarium Częstochowskim uroczystość ku Jej czci.

 

3. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: jutro uroczystość MB Jasnogórskiej, we wtorek św. Moniki, w środę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Przyszła niedziela będzie pierwszą miesiąca września. Po mszy św. o godz. 11.30 wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

4. W najbliższą niedzielę, 1 września, przypada 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

5. Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Zajęcia w szkołach rozpoczną się 2. września. Już w najbliższą niedzielę, 1 września, na godz. 11.30, zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na mszę św., która zostanie odprawiona w ich intencji. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas rozpoczynającego się roku szkolnego.

 

6. W sanktuarium Matki Bożej w Czerwińsku nad Wisłą kończy się dzisiaj kilkudniowe spotkanie młodzieży z placówek salezjańskich Inspektorii Warszawskiej. To spotkanie podsumowuje wakacyjne działania młodzieży i ich duszpasterzy. Są wśród nich także przedstawiciele naszej parafii, na czele z ks. Adamem Pasikiem, kierownikiem naszego Oratorium.

 

7. Dzisiaj dzień imienin obchodzi ks. Ludwik Kaliński duszpasterz naszej parafii. W int. Solenizanta modlić się będziemy w czasie mszy św. o 11.30. Życzymy Mu wszelkich potrzebnych w życiu łask od Boga i jak najwięcej życzliwości od ludzi.

 

8. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

9. Zapowiedzi przedślubne: Amelia Anyszka, panna, zam. w parafii pw. Św. Jakuba w Zdunach, oraz Sebastian Łukasz Jarzębowski, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Katarzyna Kroszczyńska, panna, zam. w parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Łodzi, oraz Łukasz Majchrzak, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

Kamila Katarzyna Fabiś, panna, zam. w parafii tutejszej, oraz Michał Andrzej Kazimierczak, kawaler, zam w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

 

10. Do wieczności odeszła: Zofia Szymańska, lat 67. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs