XXII Niedziela zwykła (1.09.2019)

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca września, niedzielą adoracyjną. Po mszy św. o godz. 11.30 wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

2. Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

3. Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny. Na godz. 11.30, zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na mszę św., która zostanie odprawiona w ich intencji. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas rozpoczynającego się roku szkolnego.

 

4. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: we wtorek, św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jest to zarazem dzień imienin naszego Księdza Arcybiskupa. Dostojnemu Solenizantowi życzymy wszystkiego, co dobre.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z racji I czwartku zapraszamy do udziału w wieczornej mszy św., w czasie której wspólnie będziemy modlić się w intencji powołań. Z okazji I piątku w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Rodziny osób chorych prosimy o zgłaszanie swoich najbliższych do kancelarii lub zakrystii celem objęcia ich posługą sakramentalną. Od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i okazja do adoracji eucharystycznej. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. wspólnoty Arcybractwa Straży Honorowej. Po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie wspólnoty. W pierwszą sobotę miesiąca msza św. o godz. 7.30 w int. członków Żywego Różańca. Po mszy św. konferencja i zmiana tajemnic.

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza także w pierwszą sobotę każdego miesiąca na wspólny różaniec na godz. 17.00.

 

6. W przyszłą niedzielę, podczas mszy św. o godz. 11.30, zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne uczniom kl. I (i nie tylko). Najmłodszych uczniów serdecznie zapraszamy.

Również w przyszłą niedzielę msza św. o 11.30 zostanie odprawiona w intencji Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

W czasie tej samej mszy św. podziękujemy za 60 lat kapłaństwa współbrata naszej wspólnoty zakonnej i duszpasterza naszej parafii, ks. Józefa Sawickiego. Dokładnie dzień świeceń przypadł 30 sierpnia, ale w przyszłą niedzielę będziemy mogli świętować tę piękną rocznicę z najbliższymi Księdza Jubilata.

 

7. Kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 10.00 do 11.30 i od godz. 16.00 do 17.00.

8. Podobnie jak w latach ubiegłych, zwracamy się do osób, które pragną pomóc dzieciom z rodzin biedniejszych w zgromadzeniu rzeczy potrzebnych do nauki. Do końca września będziemy zbierać przybory szkolne. Można je składać do kosza, z lewej strony kościoła pomiędzy konfesjonałami. Zebrane przedmioty trafią do dzieci z rodzin objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas.

 

9. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

10. Zapowiedzi przedślubne: Katarzyna Kroszczyńska, panna, zam. w parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Łodzi, oraz Łukasz Majchrzak, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Kamila Katarzyna Fabiś, panna, zam. w parafii tutejszej, oraz Michał Andrzej Kazimierczak, kawaler, zam w parafii tutejszej, zapowiedź druga.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs