XXII Niedziela zwykła (2.09.2018)

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca września. Po mszy św. o godz. 11.30 wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

2. Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Zajęcia w szkołach rozpoczną się jutro. Zapraszamy na mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 7.30. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas rozpoczynającego się roku szkolnego.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Z racji I czwartku zapraszamy do udziału w wieczornej mszy św., w czasie której wspólnie będziemy modlić się w intencji powołań. Z okazji I piątku w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Rodziny osób chorych prosimy o zgłaszanie swoich najbliższych do kancelarii lub zakrystii celem objęcia ich posługą sakramentalną. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i okazja do adoracji eucharystycznej. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. wspólnoty Arcybractwa Straży Honorowej. Po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie wspólnoty.

 

4. W sobotę przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. odprawione zostaną według rozkładu dnia powszedniego.

 

5. W przyszłą niedzielę, podczas mszy św. o godz. 11.30, zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne uczniom kl. I. Najmłodszych uczniów serdecznie zapraszamy.

Również w przyszłą niedzielę o 11.30 msza św. zostanie odprawiona w intencji Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

6. Kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 10.00 do 11.30 i od godz. 16.00 do 17.00.

 

7. Podobnie jak w latach ubiegłych, zwracamy się do osób, które pragną pomóc dzieciom z rodzin biedniejszych w zgromadzeniu rzeczy potrzebnych do nauki. Do końca września będziemy zbierać przybory szkolne. Można je składać do kosza, z lewej strony kościoła pomiędzy konfesjonałami. Zebrane przedmioty trafią do dzieci z rodzin objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas.

 

8. Aktualny numer tygodnika „Niedziela” i inne czasopisma religijne można nabyć w „kiosku” parafialnym. Jest także już kalendarz misyjny na rok 2019.

 

9. Zmienił się nr telefonu naszej Parafii; aktualny nr to: 42 671 84 70.

 

10. Zapowiedzi przedślubne: Ewa Katarzyna Maciejczyk, panna, zam. w Łodzi w parafii Św. Mateusza, oraz Łukasz Rakowski, kawaler, zam. przy ul. Tuwima 67, parafia tutejsza, zapowiedź pierwsza.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs