XXIII Niedziela zwykła (8.09.2019)

1. Dzisiaj, podczas mszy św. o godz. 11.30, zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne uczniom kl. I. Najmłodszych uczniów serdecznie zapraszamy.

Msza św. o 11.30 zostanie odprawiona w intencji Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

W czasie tej samej mszy św. podziękujemy za 60 lat kapłaństwa współbrata naszej wspólnoty zakonnej i duszpasterza naszej parafii, ks. Józefa Sawickiego. Dokładnie dzień świeceń przypadł 30 sierpnia, ale dzisiaj będziemy mogli świętować tę piękną rocznicę z najbliższymi Księdza Jubilata.

 

2. W piątek w liturgii wspominamy św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę, 14 września, przypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Chrystusowego.

 

3. Od najbliższej niedzieli, 15 września, rozpoczniemy comiesięczną nowennę ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy do składania próśb i podziękowań w zakrystii, kancelarii lub do skarbony znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Nabożeństwo będzie odprawiane o godz. 17.40.

 

4. Również w niedzielę rozpocznie się triduum przed świętem Św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, które przypada 18 września.

 

5. W przyszłą niedzielę zbierane będą do puszek ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

6. Podobnie jak w latach ubiegłych, zwracamy się do osób, które pragną pomóc dzieciom z rodzin biedniejszych w zgromadzeniu rzeczy potrzebnych do nauki. Do końca września będziemy zbierać przybory szkolne. Można je składać do kosza, z lewej strony kościoła pomiędzy konfesjonałami. Zebrane przedmioty trafią do dzieci z rodzin objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas.

 

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

8. Polska pod Krzyżem”, to ogólnopolska akcja modlitewna w obronie wartości chrześcijańskich szczególnie w naszym Kraju. Spotkanie to odbędzie się 14 września br. we Włocławku (Lotnisko-Kruszyn).

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs