XXIII Niedziela zwykła (9.09.2018)

1. Dzisiaj, podczas mszy św. o godz. 11.30, zostaną poświęcone tornistry, plecaki i przybory szkolne uczniom kl. I. Najmłodszych uczniów serdecznie zapraszamy.

Również dzisiaj o 11.30 msza św. zostanie odprawiona w intencji Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

2. W czwartek w liturgii wspominamy św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w piątek, 14 września, przypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Chrystusowego; w sobotę wspomnienie M.B. Bolesnej;

 

3. Od soboty, 15 września, rozpoczniemy comiesięczną nowennę ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy do składania próśb i podziękowań w zakrystii, kancelarii lub można je wrzucić do skarbony znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Nabożeństwo będzie odprawiane o godz. 17.40.

 

4. Również w sobotę rozpocznie się triduum przed świętem Św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, które przypada 18 września.

 

5. W przyszłą niedzielę zbierane będą do puszek ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

6. Witamy w naszej wspólnocie ks. Józefa Sawickiego. Teraz będzie posługiwał w duszpasterstwie przy naszej parafii. Życzymy mu radości z pracy z nami.

 

7. Podobnie jak w latach ubiegłych, zwracamy się do osób, które pragną pomóc dzieciom z rodzin biedniejszych w zgromadzeniu rzeczy potrzebnych do nauki. Do końca września będziemy zbierać przybory szkolne. Można je składać do kosza, z lewej strony kościoła pomiędzy konfesjonałami. Zebrane przedmioty trafią do dzieci z rodzin objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas.

 

8. Aktualny numer tygodnika „Niedziela” i inne czasopisma religijne można nabyć w „kiosku” parafialnym. Jest także kalendarz misyjny na rok 2019.

 

9. Zmienił się nr telefonu naszej Parafii; aktualny nr to: 42 671 84 70.

 

10. Zapowiedzi przedślubne: Ewa Katarzyna Maciejczyk, panna, zam. w Łodzi w parafii Św. Mateusza, oraz Łukasz Rakowski, kawaler, zam. przy ul. Tuwima 67, parafia tutejsza, zapowiedź druga.

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs