XXIV Niedziela zwykła (16.09.2018)

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy Tydzień Wychowania i modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Niech nie kończy się jednak nasza troska o młode pokolenie naszego narodu i Kościoła.

 

2. Jutro przypada 79. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r., w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 

3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek patrona młodzieży polskiej, św. Stanisława Kostki, w czwartek Andrzeja Kim Taegona, kapłana, i jego towarzyszy, męczenników koreańskich, którzy ponieśli śmierć podczas prześladowań w latach 1838-1867, w piątek św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

 

4. Trwa nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych, Patronki naszej parafii. Nabożeństwo jest odprawiane o godz. 17.40.

 

5. Zapraszamy chłopców, którzy przystąpili już do Pierwszej Komunii św. i chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu, jako ministranci, do rozpoczęcia kandydatury i przygotowania się do takiej służby.

 

6. Dzisiaj do puszek możemy złożyć ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

7. Podobnie jak w latach ubiegłych, zwracamy się do osób, które pragną pomóc dzieciom z rodzin biedniejszych w zgromadzeniu rzeczy potrzebnych do nauki. Do końca września będziemy zbierać przybory szkolne. Można je składać do kosza, z lewej strony kościoła pomiędzy konfesjonałami. Zebrane przedmioty trafią do dzieci z rodzin objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas.

 

8. Aktualny numer tygodnika „Niedziela” i inne czasopisma religijne można nabyć w „kiosku” parafialnym. Jest także kalendarz misyjny na rok 2019.

 

9. Do wieczności odszedł: Tadeusz Jan Reksulak, lat 66. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs