XXIV Niedziela zwykła (17.09.2017)

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy Tydzień Wychowania i modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Niech nie kończy się jednak nasza troska o młode pokolenie naszego narodu i Kościoła.

Także dzisiaj przypada 78. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r., w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii wspominamy: jutro święto patrona młodzieży polskiej, św. Stanisława Kostki, w środę Andrzeja Kim Taegona, kapłana, i jego towarzyszy, męczenników koreańskich, którzy ponieśli śmierć podczas prześladowań w latach 1838-1867, w czwartek św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w sobotę św. ojca Pio, kapłana.

 

3. Trwa nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych, Patronki naszej parafii. Nabożeństwo jest odprawiane o godz. 17.40. W najbliższą niedzielę, 24 września, na zakończenie nowenny, oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych. Msza św. wieczorna tego dnia odprawiona zostanie w intencji członków Sodalicji Mariańskiej i wszystkich czcicieli Maryi; po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

4. W przyszłą niedzielę, na mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. Zapraszamy także ich rodziców. Po mszy św. odbędzie dla nich pierwsze w tym roku katechetycznym spotkanie przygotowujące do uroczystości. Pierwsza Komunia św. odbędzie się w naszej parafii 27 maja 2018 r. (ostatnią niedziela miesiąca).

 

5. Dzisiaj do puszek możemy złożyć ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

6. Zapraszamy chłopców, którzy przystąpili już do Pierwszej Komunii św. i chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu, jako ministranci, do rozpoczęcia kandydatury i przygotowania się do takiej służby.

 

7. Podobnie jak w latach ubiegłych, zwracamy się do osób, które pragną pomóc dzieciom z rodzin biednych w zgromadzeniu rzeczy potrzebnych do nauki. Do końca września będziemy zbierać piórniki, kredki, flamastry, farby, plecaki i inne przybory. Można je składać do kosza, z lewej strony kościoła pomiędzy konfesjonałami. Zebrane przedmioty trafią do dzieci z rodzin objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas. Można też złożyć ofiary pieniężne; będą one przeznaczone na zakup podręczników do nauki religii.

 

8. Aktualny numer tygodnika Niedziela, List do Pani, Don Bosco i L'Osservatore Romano oraz inne tytuły prasy katolickiej, są do nabycia w „kiosku parafialnym”.

 

9. Koło Radia Maryja przy tutejszej parafii organizuje pielgrzymkę do Torunia – m.in. Świątyni Jana Pawła II i Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Ewangelizacji – 7 października 2017 r. (pierwsza sobota miesiąca). Zapisy przyjmowane są w zakrystii (lub kancelarii) oraz pod tel. nr 600998701 (pani Janina Rygier). Koszt pielgrzymki 45 zł.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs