XXV Niedziela zwykła (23.09.2018)

1. Wczoraj, 22 września, uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. kard. Konrada Krajewskiego w łódzkiej katedrze, rozpoczął się Synod Duszpasterski Archidiecezji Łódzkiej. Ma on na celu przeanalizowanie sytuacji naszego łódzkiego Kościoła i wskazanie na najbliższą przyszłość najlepszych rozwiązań dla dobra wiernych. Tak jak prosił nas Ks. Arcybiskup polecajmy w modlitwie obrady Synodu.

 

2. Dzisiaj, po mszy św. dla wspólnoty Szkół Salezjańskich, jaka zostanie odprawiona o 12.45 (czyli ok. godz. 14.00) Ks. Arcybiskup poświęci obiekty sportowe, zbudowane w ostatnim roku przy ul. Wodnej. Będą zapewne przez wiele następnych lat służyć dzieciom i młodzieży.

 

3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek św. Wincentego a Paolo, kapłana, w piątek św. Wacława, męczennika, w sobotę świętych Michała, Gabriela i Rafała, archaniołów.

 

4. Trwa nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych, Patronki naszej parafii. Zakończymy ją jutro nabożeństwem hołdu Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych o 17.40.

Jutrzejsza msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji członków Sodalicji Mariańskiej i wszystkich czcicieli Maryi; po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

5. Zapraszamy chłopców, którzy przystąpili już do Pierwszej Komunii św. i chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu, jako ministranci, do rozpoczęcia kandydatury i przygotowania się do takiej służby.

 

6. Na potrzeby Stolicy Apostolskiej w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 73,75 PLZ.

 

7. Podobnie jak w latach ubiegłych, zwracamy się do osób, które pragną pomóc dzieciom z rodzin biedniejszych w zgromadzeniu rzeczy potrzebnych do nauki. Do końca września będziemy zbierać przybory szkolne. Można je składać do kosza, z lewej strony kościoła pomiędzy konfesjonałami. Zebrane przedmioty trafią do dzieci z rodzin objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas.

 

8. Aktualny numer tygodnika „Niedziela” i inne czasopisma religijne można nabyć w „kiosku” parafialnym. Jest także kalendarz misyjny na rok 2019.

 

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs