XXV Niedziela zwykła (24.09.2017)

1. W Kościele Polskim dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

2. Na mszę św. o 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. Zapraszamy także ich rodziców. Po mszy św. odbędzie dla nich spotkanie przygotowujące do uroczystości. Pierwsza Komunia św. odbędzie się w naszej parafii 27 maja 2018 r. (ostatnia niedziela maja).

 

3. Nabożeństwem hołdu Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych o 17.40, zakończymy wrześniową nowennę ku czci Patronki naszej parafii.

Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji członków Sodalicji Mariańskiej i wszystkich czcicieli Maryi; po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

4. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa, kapłana, w środę św. Wincentego a Paolo, kapłana, w czwartek św. Wacława, męczennika, w piątek świętych Michała, Gabriela i Rafała, archaniołów, w sobotę św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,

 

5. Na potrzeby Stolicy Apostolskiej w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 109,80 PLZ.

 

6. Zapraszamy chłopców, którzy przystąpili już do Pierwszej Komunii św. i chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu, jako ministranci, do rozpoczęcia kandydatury i przygotowania się do takiej służby.

 

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarowali przybory szkolne dla dzieci lub złożyli ofiarę pieniężną na zakup podręczników do nauki religii.

 

8. Aktualny numer tygodnika Niedziela, List do Pani, Don Bosco i L'Osservatore Romano oraz inne tytuły prasy katolickiej, są do nabycia w „kiosku parafialnym”.

 

9. Koło Radia Maryja przy tutejszej parafii organizuje pielgrzymkę do Torunia – m.in. Świątyni Jana Pawła II i Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Ewangelizacji – 7 października 2017 r. (pierwsza sobota miesiąca). Zapisy przyjmowane są w zakrystii (lub kancelarii) oraz pod tel. nr 600998701 (pani Janina Rygier). Koszt pielgrzymki 45 zł.

 

10. Do wieczności odeszli: Adam Majer, lat 76, Paweł Polus, lat 61 i Lech Olczak, lat 85. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs