XXVI Niedziela zwykła (1.10.2017)

1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę października. Z tej okazji po mszy św. o godz. 11.30 wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
W mszy św. o godz. 10.00 wezmą udział gimnazjaliści przygotowujący się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania; o mszy św. spotkanie formacyjne.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które będzie odprawiane o godz. 17.30. Dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Dla młodzieży w poniedziałki o godz. 19.30.

3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, zakonnika, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, w sobotę M. B. Różańcowej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy modlić się w intencji powołań. W pierwszy piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i okazja do adoracji eucharystycznej. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji wspólnoty Straży Honorowej; po mszy św. spotkanie wspólnoty. W sobotę msza św. o godz. 7.30 odprawiona zostanie w int. wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy św. konferencja i wymiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę w czasie mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencjach Wspólnoty Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne członków Wspólnoty.

6. Aktualny numer tygodnika Niedziela, List do Pani, Don Bosco i L'Osservatore Romano oraz inne tytuły prasy katolickiej, są do nabycia w „kiosku parafialnym”.

7. Wyjazd na pielgrzymkę do Torunia, 7 października, (najbliższa sobota), nastąpi o godz. 7.30 sprzed kościoła (ul. Wodna).

8. Komunikaty (ingres Arcybiskupa, zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku).

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs