XXVI Niedziela zwykła (30.09.2018)

1. Kończymy dzisiejszą niedzielą miesiąc wrzesień. Jutro rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej, październik. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które będzie odprawiane o godz. 17.30. Dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Dla młodzieży w poniedziałki o godz. 19.30.

 

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy modlić się w intencji powołań. W pierwszy piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i okazja do adoracji eucharystycznej. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji wspólnoty Straży Honorowej; po mszy św. spotkanie wspólnoty. W sobotę msza św. o godz. 7.30 odprawiona zostanie w int. wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy św. konferencja i wymiana tajemnic różańcowych.

 

3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i Doktor Kościoła, we wtorek św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, zakonnika, w piątek św. Faustynę Kowalską, dziewicę.

 

4. W najbliższą niedzielę, na mszę św. o 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. Zapraszamy także ich rodziców. Po mszy św. odbędzie dla nich spotkanie przygotowujące do uroczystości. Pierwsza Komunia św. odbędzie się w naszej parafii 26 maja 2019 r. (ostatnia niedziela maja).

 

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarowali przybory szkolne dla dzieci lub złożyli ofiarę pieniężną na zakup podręczników do nauki religii.

 

6. Aktualny numer tygodnika „Niedziela”, „Don Bosco” i inne czasopisma religijne można nabyć w „kiosku” parafialnym. Jest także kalendarz misyjny na rok 2019.

 

7. Do wieczności odeszła: Zofia Frątczak, lat 93. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs