XXVII Niedziela zwykła (8.10.2017)

1. W dniu dzisiejszym po raz 17. obchodzimy Dzień Papieski. W tym roku czynimy to pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!” Swoimi ofiarami, składanymi do puszek, wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

2. W czasie mszy św. o godz. 10.00 młodzież Salezjańskiego Gimnazjum złoży prośby o przyjęcie Sakramentu Bierzmowania. Natomiast w czasie mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencjach Wspólnoty Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne członków Wspólnoty. Również we mszy św. o 11.30 wezmą udział dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św.; będzie to kolejna katecheza parafialna przygotowująca ich do ważnego wydarzenia, jakim jest przyjęcie po raz pierwszy Komunii św.

3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, w środę św. Jana XXIII, papieża, w piątek bł. Honorata Koźmińskiego.

4. W sobotę, 14 października, swoje święto obchodzić będą nauczyciele, wychowawcy i pracownicy administracji szkół. Otoczmy modlitwą i życzliwością wszystkich pedagogów i pracowników edukacji, życząc im wielu łask Bożych, sił i radości z wychowywania nowego pokolenia Polaków.

5. W najbliższą niedzielę, 15 października, rozpoczniemy październikową nowennę ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. W czasie trwania nowenny, a więc do 24 października, nabożeństwa wieczorne będą rozpoczynały się o godz. 17.15. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Dzieci zapraszamy we wtorki i piątki na godz. 16.30; młodzież w poniedziałki na godz. 19.30.
6. Od przyszłej niedzieli przyjmować będziemy na wypominki za naszych drogich zmarłych. Będziemy za nich modlić się podczas miesiąca listopada. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach przez cały rok będzie sprawowana msza św. w pierwszy wtorek każdego miesiąca o godz. 18.00.
7. Aktualny numer tygodnika Niedziela, List do Pani, Don Bosco i L'Osservatore Romano oraz inne tytuły prasy katolickiej, są do nabycia w „kiosku parafialnym”.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs