XXX Niedziela zwykła (28.10.2018)

1. Dzisiaj już po raz dziesiąty w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku przeżywamy ten dzień pod hasłem: Przerwać milczenie!”. Wspominamy i modlimy się za Kościół w Pakistanie. Możemy na rzecz kościoła prześladowanego złożyć swoje ofiary pieniężne do puszek.

 

2. Na mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy dzisiaj szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św., ich rodziców i opiekunów. Po mszy św. odbędzie się dla nich katecheza przygotowująca do tej uroczystości.

 

3. Najbliższy czwartek to Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą odprawiane zgodnie z rozkładem niedzielnym.

 

4. W piątek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. O godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo za zmarłych z procesją po kościele.

 

5. Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencji zmarłych. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić grobów bliskich zmarłych zapraszamy do stawiania zniczy z prawej strony kościoła, przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Niech ten zewnętrzny gest będzie wyrazem naszej pamięć i dziękczynienia Bogu za życie drogich nam zmarłych.

 

6. W miesiącu listopadzie, codziennie o godz. 17.30, modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. W intencji tych zmarłych będzie sprawowana także msza św. przez cały rok w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00. Wypominki składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. W czwartek wieczorna msza św odprawiona w int. „o powołania”. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. wspólnoty Arcybractwa Straży Honorowej, a po mszy św. spotkanie wspólnoty. W sobotę msza św. poranna odprawiona zostanie w intencji wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy św. konferencja i zmiana tajemnic różańcowych.

 

8. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w ostatnich już nabożeństwach różańcowych. Dzieci zapraszamy jeszcze we wtorek na godz. 16.30; młodzież w poniedziałek na godz. 19.30.

 

9. W przyszłą niedzielę w czasie mszy św. o godz. 11.30 będziemy przeżywać złoty jubileusz ślubów zakonnych siostry Andrzei Wyszkowskiej ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

 

10. Dzisiaj przypada liturgiczne święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to zarazem dzień imienin Ks. Proboszcza, ks. Tadeusza Kujawy, który od lat pracuje w duszpasterstwie parafialnym, oraz ks. Tadeusza Bazylczuka i ks. Tadeusza Furdyny. Czcigodnym Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, dobrego zdrowia oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona.

 

11. Aktualny numer tygodnika „Niedziela”, „Don Bosco” i inne czasopisma religijne można nabyć w „kiosku” parafialnym.

 

12. Do wieczności z naszej parafialnej wspólnoty odszedł: Stanisław Zarębski, lat 77. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs