XXXII Niedziela zwykła (100. Rocznica Niepodległości RP) (11.11.2018)

1. Dzisiaj, 11 listopada 2018 r., przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Naród Polski. Za dar odzyskanej niepodległości dziękujmy przede wszystkim Panu Bogu i ludziom, którzy się do tego przyczynili. „...Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie...”.

 

2. Dzisiaj odbędzie się comiesięczne skupienie Salezjanów Współpracowników. Spotkanie odbędzie się po mszy św. o godz. 11.30, która zostanie odprawiona w intencji Wspólnoty.

 

3. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Nabożeństwo odprawiane jest o 17.30.

Od czwartku, 15 listopada, rozpoczniemy także comiesięczną nowennę ku czci naszej Patronki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Możemy składać nasze podziękowania i prośby; można przekazywać je do zakrystii, kancelarii lub wrzucić do skarbony przy wyjściu z kościoła. W czasie trwania nowenny nabożeństwa wieczorne będą się rozpoczynać o godz. 17.15.

 

4. Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w poniedziałek św. Jozafata, biskupa i męczennika, we wtorek św. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

 

5. II. Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. Będziemy przeżywać go pod hasłem: „Biedak zawołał i Pan go usłyszał”. (List abpa Grzegorza Rysia).

 

6. Również w przyszłą niedzielę, 18 listopada, na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. odbędzie się kolejne dla nich spotkanie formacyjne.

 

7. Aktualny numer tygodnika „Niedziela”, „Don Bosco” i inne czasopisma religijne można nabyć w „kiosku” parafialnym.

 

8. Do wieczności z naszej parafialnej wspólnoty odeszła: Izabela Małkiewicz, lat 60. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs