XXXII Niedziela zwykła (12.11.2017)

1. Dzisiaj już po raz dziewiąty w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku przeżywamy ten dzień pod hasłem: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Możemy na rzecz kościoła prześladowanego złożyć swoje ofiary pieniężne do puszek.

 

2. Dzisiaj odbędzie się comiesięczne skupienie Salezjanów Współpracowników. Spotkanie odbędzie się po mszy św. o godz. 11.30, która zostanie odprawiona w intencji Wspólnoty.

 

3. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Od środy, 15 listopada, rozpoczniemy także comiesięczną nowennę ku czci naszej Patronki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Możemy składać nasze podziękowania i prośby; można przekazywać je do zakrystii, kancelarii lub wrzucić do skarbony przy wyjściu z kościoła. W czasie trwania nowenny nabożeństwa wieczorne będą się rozpoczynać o godz. 17.15.

 

4. Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w poniedziałek św. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w sobotę błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W sobotę odbędzie się u nas skupienie modlitewne kapłanów pracujących w parafiach naszego Dekanatu. Msza św. o godz. 12.00, na którą zapraszamy także wiernych.

 

5. W przyszłą niedzielę, 19 listopada, na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. odbędzie się kolejne dla nich spotkanie formacyjne.

 

6. W mszy św. o godz. 10.00, wezmą/wzięli udział łódzcy harcerze ZHR. Obchodzą oni 80-lecie 42. drużyny, powołanej na Wodnej przez Salezjanów. Ich historyczny sztandar znajduje się w gablocie w naszej szkole.

 

7. Komunikaty Kurii.

 

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są: aktualny nr „Niedziela”, „L’Osserwatore Romano”, listopadowy nr „Don Bosco”, aktualny nr czasopisma „List do Pani”. Są także do nabycia Kalendarze na 2018 r.

 

9. Do wieczności z naszej parafialnej wspólnoty odszdł: Piotr Woźniak, lat 61. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs