XXXIII Niedziela zwykła (18.11.2018)

1. Dzisiaj po raz drugi, na propozycję Ojca św. Franciszka, Kościół obchodzi Światowy Dzień Ubogich. Przeżywamy go pod hasłem: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Ofiary zebrane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone zostaną na potrzeby ubogich.

 

2. Na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. odbędzie się kolejne dla nich spotkanie formacyjne.

 

3. W sobotę, hołdem oddanym M.B. Wspomożycielce Wiernych, zakończymy Nowennę ku Jej czci. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.15. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. Sodalicji Mariańskiej. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

W czasie mszy św. wieczornej w sobotę i w czasie mszy św. w niedzielę, słowo Boże wygłosi krajowy koordynator Sodalicji Mariańskiej, ojciec Emilio de Cardenas z Warszawy.

 

4. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Nabożeństwo odprawiane jest o 17.30.

W czasie trwania nowenny nabożeństwa wieczorne rozpoczynają się o godz. 17.15.

 

5. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, we środę ofiarowania Najśw. Maryi Panny, w czwartek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w sobotę św. Andrzeja Dung-Laca, kapłana, i jego Towarzyszy, męczenników.

Najbliższa niedziela, ostatnia roku liturgicznego, to już Uroczystość Chrystusa Króla.

 

6. W przyszłą niedzielę na mszę św.. o 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Odbędzie się dla niech kolejna katecheza parafialna.

 

7. Aktualny numer tygodnika „Niedziela”, „Don Bosco” i inne czasopisma religijne można nabyć w „kiosku” parafialnym. Są już także do nabycia świece Bożonarodzeniowe „Caritas”.

 

8. Do wieczności z naszej parafialnej wspólnoty odeszła: Grzegorz Gumiński, lat 42. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs