XXXIII Niedziela zwykła (19.11.2017)

1. Dzisiaj po raz pierwszy, na propozycję Ojca św. Franciszka, Kościół obchodzi Światowy Dzień Ubogich. Ojciec Św. prosi: „Ten nowy, Światowy Dzień, niech się stanie silnym wezwaniem dla naszego sumienia, abyśmy byli coraz bardziej przekonani do tego, że dzielenie się z biednymi pozwala nam zrozumieć Ewangelię w najgłębszej jej prawdzie”.

 

2. Na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. odbędzie się kolejne dla nich spotkanie formacyjne.

 

3. W piątek uroczystym hołdem oddanym M.B. Wspomożycielce Wiernych, zakończymy Nowennę ku Jej czci. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.15. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. Sodalicji Mariańskiej. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty. Tych, dla których szczególnie droga jest pobożność maryjna, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i na spotkanie.

 

4. Do końca listopada codziennie modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.

 

5. Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, we wtorek ofiarowania Najśw. Maryi Panny, w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w piątek św. Andrzeja Dung-Laca, kapłana, i jego Towarzyszy, męczenników.

Najbliższa niedziela, ostatnia roku liturgicznego, to już Uroczystość Chrystusa Króla.

 

5. Za tydzień liturgię mszy św. o godz. 11.30 będzie animował swoim graniem zespół artystyczny „Pędziwiatry”. Po mszy św. Zespół zagra także kilka utworów muzyki dawnej. Zapraszamy!

 

6. Na potrzeby chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie, w ubiegłą niedzielę, zebraliśmy 235,90 PLZ.

 

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są: aktualny nr „Niedziela”, „L’Osserwatore Romano”, listopadowy nr „Don Bosco”, aktualny nr czasopisma „List do Pani”. Są także do nabycia Kalendarze na 2018 r.

 

8. Do wieczności z naszej parafialnej wspólnoty odeszli: Waldemar Lock (czyt.: Lok), lat 73, oraz Aniela Dominowska, lat 82. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs