XXXIV Niedziela zwykła. Chrystusa Króla Wszechświata (25.11.2018)

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. W liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i koniec w Chrystusie. W naszych sercach i w całym naszym życiu prawda o tym, że Jezus jest Królem i Panem, niech będzie zawsze na pierwszym miejscu.

 

2. Gościmy dzisiaj krajowego asystenta kościelnego Sodalicji Mariańskiej ks. Emilio de Cardenas. „Bóg zapłać” mu za słowo skierowane do nas w czasie mszy św. Podobnie jak nasz Gość zachęcamy do zaangażowanej pobożności maryjnej, możliwie we wspólnocie Sodalicji, jaka od wielu lat istnieje przy naszej parafii.

 

3. Na mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Po mszy św. odbędzie się katecheza dla rodziców i dzieci.

 

4. Podczas wszystkich mszy św. są święcone opłatki bożonarodzeniowe. Nie powinno ich zabraknąć w naszych domach w czasie Wigilijnego Wieczoru. Opłatki nie będą roznoszone do naszych domów. Będzie można je otrzymać na miejscu w kościele: przy wyjściu z kościoła i w sklepiku parafialnym. Ofiary składane za otrzymane opłatki przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.

Świece bożonarodzeniowe „Caritas” możemy zakupić w kiosku parafialnym. Cena świecy większej wynosi 13 zł i mniejszej 5 zł.

 

5. Do końca listopada codziennie modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o 7.30 odprawiona zostanie w int. Żywego Różańca. Po mszy św. spotkanie comiesięczne Wspólnoty i wymiana tajemnic różańcowych.

 

7. Najbliższa niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu, a zarazem pierwsza miesiąca grudnia, adoracyjna.

 

8. W piątek przypada liturgiczne święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to zarazem dzień imienin ks. Andrzeja Kurto, Kierownika Bursy Salezjańskiej i katechety w Zespole Szkół Salezjańskich. Drogiemu Solenizantowi życzymy Bożej asystencji we wszystkim, co robi dla dobra swoich podopiecznych!

 

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są: aktualny nr „Niedziela”, „L’Osserwatore Romano”, „Don Bosco”, „List do Pani”. Są także do nabycia różnego rodzaju kalendarze na 2019 r. i pamiątki bożonarodzeniowe.

 

10. Do wieczności z naszej parafialnej wspólnoty odeszli: Wiesław Stasiak, lat 46, Mirosława Rosłan, lat 79, Agnieszka Garzyńska, lat 46 i Stanisław Wojciechowski, lat 61. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs