XXXIV Niedziela zwykła, Chrystusa Króla Wszechświata (26.11.2017)

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. W liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i koniec w Chrystusie.

 

2. W rocznicę proklamowania Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” we wszystkich parafiach w Polsce odnawiany jest ten Akt. W naszych sercach i w całym naszym życiu prawda ta niech będzie zawsze na pierwszym miejscu. Wtedy królować będziemy z Jezusem, Królem i Panem.

 

3. Na mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Po mszy św. odbędzie się katecheza dla rodziców i dzieci.

Mszę św. o godz. 11.30 będzie animował swoim graniem zespół artystyczny „Pędziwiatry”.

 

4. Podczas wszystkich mszy św. są święcone opłatki bożonarodzeniowe. Nie powinno ich zabraknąć w naszych domach w czasie Wigilijnego Wieczoru. Opłatki w tym roku nie będą roznoszone do naszych domów. Będzie można je otrzymać na miejscu w kościele: przy wyjściu z kościoła i w sklepiku parafialnym. Ofiary składane za otrzymane opłatki przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.

Świece bożonarodzeniowe „Caritas” możemy zakupić w kiosku parafialnym. Cena świecy większej wynosi 13 zł i mniejszej 5 zł.

 

5. Do końca listopada codziennie modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W I piątek miesiąca przepraszamy Serce Jezusa za grzechy, niewdzięczność i małą gorliwość chrześcijan. W tym dniu w godzinach przedpołudniowych udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Od godz. 15.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Miłosierdzia). Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. wspólnoty Arcybractwa Straży Honorowej, a po mszy św. odbędzie się spotkanie członków wspólnoty.

W I sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 7.30 Godzinki, spotkanie comiesięczne Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych.

 

7. Najbliższa niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu, a zarazem pierwsza miesiąca grudnia, adoracyjna.

W czasie mszy św. śpiewy liturgiczne będzie wykonywał pan Bogusław Olszonowicz z Gdańska. Pan Olszonowicz jest założycielem zespołu pieśni religijnej „Dival”. Sam od wielu lat współpracuje z zespołem „Czerwone Gitary”. Będzie można nabyć płyty z wykonywanymi przez niego pieśniami.

 

8. W czwartek przypada liturgiczne święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to zarazem dzień imienin ks. Andrzeja Kurto, Kierownika Bursy Salezjańskiej i katechety w Zespole Szkół Salezjańskich. Drogiemu Solenizantowi życzymy Bożej asystencji we wszystkim, co robi dla dobra swoich podopiecznych!

 

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są: aktualny nr „Niedziela”, „L’Osserwatore Romano”, „Don Bosco”, „List do Pani”. Są także do nabycia Kalendarze na 2018 r. i pamiątki Bożonarodzeniowe

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs