Zesłanie Ducha Św. (31.05.2020)

1. Wraz z Kościołem Powszechnym przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejszą uroczystością Kościół kończy okres wielkanocny, czas komunii wielkanocnej. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w śpiewie lub recytacji, w kościele lub kaplicy, hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

 

2. Kończy się miesiąc maj. Jeszcze dzisiaj odprawimy nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Od jutra będziemy odprawiać nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa (czerwcowe). Początek nabożeństwa o godz. 17.30.

 

3. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: jutro obchodzimy święto N.M.P. Matki Kościoła, w środę św. Karola Lwangi i jego towarzyszy, męczenników, w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek św. Bonifacego, biskupa i męczennika, .

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota czerwca. W czwartek modlić się będziemy tradycyjnie o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego. W pierwszy piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji wspólnoty Straży Honorowej. W pierwszą sobotę msza św. o 7.30 w int. wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic; o 17.00 wspólny różaniec.

 

5. Od przyszłej niedzieli wracamy do normalnego rozkładu nabożeństw niedzielnych: 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

 

6. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do przepisów o zgromadzeniach, przewidzianych w Polsce na czas panującej epidemii: maseczki, odpowiednia odległość między osobami, komunia św. „na rękę”.

 

7. We wszystkich parafiach Archidiecezji Łódzkiej prowadzona jest dzisiaj zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na wypoczynek letni dla dzieci, organizowany przez Caritas naszej Archidiecezji.

W naszej parafii zbierane są ofiary na „Radio Maryja” (ostatnia niedziela miesiąca).

 

8. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych. Aktualne numery: Niedzieli, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, można nabyć w naszym „kiosku” parafialnym.

 

9. Zapowiedzi przedślubne: Joanna Beata KAJA (nazw.), panna, zam. w parafii NMP Różańcowej w Zgierzu, oraz Jakub Paweł Kowalski, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź druga.

 

10. Do wieczności odeszli: Ludwika Kaczmarek, lat 77, oraz Adolf Sornat, lat 95. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs