Zesłanie Ducha Świętego, MB Wspomożycielki Wiernych (20.05.2018)

1. Przeżywamy dzisiaj liturgiczną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. My świętujemy także zewnętrzną uroczystość Patronki naszej parafii, MB Wspomożycielki Wiernych. Nasz odpust parafialny.

Dzisiejszy dzień przeżywamy jako dziękczynienie za 40 lat istnienia naszej Parafii. Wyrazem naszej wdzięczności był odśpiewany hymn Te Deum. (Dokładna rocznica utworzenia Parafii przypada w dniu 24 maja).

Dzisiejszą uroczystością Kościół kończy okres wielkanocny, czas komunii wielkanocnej. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w śpiewie lub recytacji, w kościele lub kaplicy, hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

 

2. Trwa majowa Nowenna do M.B. Wspomożenia Wiernych. Nowenna odprawiana jest razem z nabożeństwem majowym. Początek o godz. 17.20 (do 23 maja).

 

3. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: jutro obchodzimy święto N.M.P. Matki Kościoła, w czwartek święto liturgiczne Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

 

4. W czwartek, 24 maja, w czasie mszy św. o godz. 18.00, bp Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Sakrament „dojrzałości chrześcijańskiej” przyjmie młodzież trzecich klas Gimnazjum Salezjańskiego i Gimnazjum nr 32.

 

5. Najbliższa niedziela to Uroczystość Przenajświętszej Trójcy. W czasie mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii św. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych odbędą się w tym tygodniu: we wtorek, środę i piątek o godz. 16.30, natomiast spowiedź dla dzieci i ich najbliższych odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Do Pierwszej Komunii św. przystąpi 49 dzieci.

 

6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na kolonie letnie dla dzieci, prowadzone przez Caritas Łódzką.

 

7. Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić następujące osoby: Małgorzata Zofia Bartczak, panna, zam. przy ul. Tuwima 86/11 w Łodzi, parafia tutejsza, oraz Tomasz Kubiak, kawaler, zam. w miejscowości Grabie 74, parafia Św. Marka Ewangelisty w Siedlątkowie, zapowiedź druga.

Paulina Katarzyna Gabrysiak, panna, zam. w Łodzi w parafii Matki Bożej Zwycięskiej, oraz Marcin Jan Niespodziański, zam. w Łodzi, parafia tutejsza, zapowiedź druga.

 

8. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Listu do Pani, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs